skip navigation

The Eau Claire Youth Hockey Association strives to provide a fun, educational and competitive hockey environment for its players and members.


2017 Concussion Registration Now available

2017-2018 PLAYER REGISTRATION NOW OPEN

REGISTRATION DEADLINE OCTOBER 15TH


TRYOUT INFORMATION:

2017-2018 Squirt Travel Team Tryout Rosters

Team 1 (Black)                                            Team 2 (Yellow)

1. Blake Ahneman                                     1. Hayden Cromwell
2. Jackson Bauer                                        2. Mac Diggins
3. Augustine Berlin                                   3. Adam Diller
4. Collin Bill                                                   4. Kellen Dufenbach
5. Hunter Boss                                             5. Mason Gilbert
6. Thomas Bramwell                                 6. Nicholas Gronemus
7. Marshall Branco                                    7. Nathan Johnson
8. Lane Conner                                            8. Arik Karnitz
9. Ethan Beglinger                                     9. Blake Franzwa
10. Will Carlson                                          10. Nicole Hebert
11. Lauryn Eckloff                                     11. Zayne Lindquest
12. Wyatt Goetz                                         12. Landon Ivey
                                                                              13. Aarav Sehgal

Team 3 (Red)                                                 Team 4 (White)

1. Kolin Leazott                                            1. Garrett Stange
2. Jack Long                                                    2. Drake Thill
3. Tucker Lossmann                                   3. Gus Thorp
4. Conor Mathews                                      4. Maxwell Torehl
5. Tucker Derouin                                      5. Carter Vaningan
6. Grady Peters                                            6. Matthew Wanke
7. Cameron Sather                                     7. Jacob Wolff
8. Wyatt Seymour                                      8. Westly Thillman
9. Camden Moseler                                   9. April Vocke
10. Maxwell Aperry                                  10. Landon Wallin
11. William Starren                                   11. Caston Trautlien
12. Turner Woods                                      12. Logan Trautlien
13. Lance Edison


Travel Squirt Tryout Dates And Times

Team 1 VS Team 2
October 16th 5:30pm-6:30pm
Team 3 vs Team 4
October 16th 6:45pm-7:45pm

Team 1 VS Team 3
October 17th 5:30pm-6:30pm

Team 1 VS Team 4
October 19th 5:30pm-6:30pm
Team 2 VS Team 3
October 19th 6:45pm-7:45pm

Team 2 VS Team 4
October 20th 5:30pm-6:30pm

Squirt Travel Team A/B/C Bubble Scrimmage
October 22nd 1:00pm-2:00pm


2017-2018 Peewee Travel Team Tryout Rosters

Team 1 (Black)                                                    Team 2 (Yellow)

1. Jackson Anderson                                        1. Owen Hanson
2. Evan Biesterveld                                           2. Logan Hesselman
3. Jack Blair                                                           3. Liam Junker
4. Mikaylen Liljander                                       4. Abby Karnitz
5. Carter Chapman                                            5. Trevor Kircher
6. Jack Conner                                                      6. Noah Kircher
7. Solana Goetz                                                    7. Samuel Knickerbocker
8. Conor Govek                                                    8. Carson Koller
9. Dylan Byrne                                                      9. Mason Lossmann
10. Andrew Halfen                                            10. Brody Luepke
11. Sean Hurrion                                                 11. Nickolas Madsen
12. Ethan Knutson                                              12. Caiden Mcilquham
13. Brecken Hagen                                             13. Alexander Erickson

Team 3 (Red)                                                          Team 4 (White)

1. Evelyn Kolar                                                       1. Will Savaloja
2. Tygen Kuhnert                                                  2. Lucas Sommers
3. Michael Lang                                                      3. Tyler Starich
4. Brayden Leazott                                              4. Parker Swentik
5. Dillon Linn                                                           5. Nicholas Thompson
6. Gabe Pankratz                                                  6. Kadyn Werner
7. Benjamin Roberts                                           7. Jack Willems
8. Brayden Myers                                                 8. Kerian Tarpenning
9. Nolan Ottum                                                      9. Braedyn Tavare
10. Clayton Pecha                                                10. Kyle Walker
11. Joshua Sessions                                             11. Samuel Widholm
12. Auryn Steele                                                    12. Walker Woodworth
13. Reed Rybak                                                      13. Elliot Strong
14. Thomas Perkins


Travel Peewee Tryout Dates And Times

Team 1 VS Team 3
October 16th 8:00pm-9:00pm

Team 1 VS Team 2
October 17th 6:45pm-7:45pm
Team 3 VS Team 4
October 17th 8:00pm-9:00pm

Team 2 VS Team 4
October 19th 8:00pm-9:00pm

Team 1 VS Team 4
October 20th 6:45pm-7:45pm
Team 2 VS Team 3
October 20th 8:00pm-9:00pm

Peewee A/B Travel Team Bubble Scrimmage
October 22nd 2:15pm-3:15pm

Peewee B/C Travel Team Bubble Scrimmage
October 22nd 3:30pm-4:30pm




Siteheader